x


İlginizi Çekebilir;

 • Pinyata Bilgileri ve Pinyata Örnekleri

  pinyata patlatma oyunupinyata antalyadoğum günü pinyata
  antalya pinyata satın alantalya pinyata mağazası

  Pinyata, çocukların gözlerinin kapatıldığı tavana bağlanan özel çizgi film karakterlerine sopayla vurularak şekerlemeler ve çikolataların fırladığı ve çocukların kapıştığı 45 dakika süren açık ve kapalı alanlarda oynanabilecek bir meksika geleneği oyundur. Amaç pinyatayı patlatıp içindeki şekerleme ve çikolataları dökmektir. Yetişkinlerde oynayabilir.

  BalonPark’ta ve dışarıdaki mekanlarınızda kutlanılan doğum günlerinde pinyata aktivitesi yapılmaktadır. Balon Park Çocuk Eğlence Merkezi olarak Türkiye’nin dört bir yanına Antalya’dan pinyatalarımızı yolluyoruz ve eğlence sektörüne sağladığımız katkıdan ötürü tarafımızla gurur duyuyoruz.

  Pinyata Modelleri ve Fiyatları için tıklayın.

  Bazı pinyata çeşitleri aşağıda yer almaktadır. İstediğiniz bir model varsa telefonla tarafımıza ulaşabilirsiniz. 0242 228 54 24

  Pinyata Model ve Çeşit Örnekleri

  angry-birds-pinyatabarbie-pinyatabatman-pinyatabesiktas-pinyatabesiktas-siyah-beyaz-pinyataelsa-frozen-pinyatafrozen-elsa-pinyatahello-kitty-pinyatakelebek-pinyatakorsan-pinyataminecraft-pinyatamonster-high-pinyatapembe-korsan-pinyatapjmaske-maskeliler-pinyatasofia-pinyataspiderman-orumcek-adam-pinyatawinx-pinyata

  Pinyata Patlatma Oyunu nasıl oynanır? Pinyata Videosu:

  Pinyata Oyunu Yönlendirme için Örnek Video:

  Pinyatanın Geçmiş ve Nostaljisi (Türkiye’nin ilk pinyatalarını BalonPark satmıştı) Aşağıda ilk üretim modellerini görüntüleyebilirsiniz. Sizi geçmiş tura çıkaralım;


  angry birds pinyata


  kelebek pinyata


  hulk pinyata


  sıpa pinyata


  şimşek mcgueen lightning

  Barbie Spider Man Hannah Montana Hello Kitty

  Takım Pinyatası Batman Mickey Mouse Disney Princess

  Bakugan Pinyata Ben10 Pinyata Minnie Mouse Pembe Pinyata Minnie Mouse Beyaz Pinyata

  Tweety Pinyata Korsan Sandığı Pinyata Şirinler Pinyata Sunger Bob Pinyata

  Hannah Montana Gitar Pinyata Winnie The Pooh Pinyata

  Pinyata nasıl yapılır?

  Meksika geleneği pinyatalar, partinin en neşeli hali olarak bilinir. Pinyata yapmak için gereken malzemeler ise plastik büyük jumbo veya punch balon, 1 su bardağı un, kullanılmış veya yeni gazete, fon karton kağıdı. İçine doldurmak amacıyla ambalajlı ve ince olmayan ambalajlı şeker hazırlığı ve yapımı; Önce balonu ağzınızla veya pompayla şişirin, pinyatanızı kolayca yapabilmek için geniş ve derince bir kap kullanın. Şişirilen balonu kabın içine yerleştirin, ayrı bir yerde de unla suyu karıştırın. Bir nevi hamur yapar gibi. Ortalık biraz batacak biliyorsunuz. Titizseniz hiç uğraşmayın satın alın.

  Hazırlanan un ve su bir bulamaç niteliğinde hazırlanmalıdır, kıvamına dikkat edin. Hazırladığınız bulamacı şişirilen balonu kaplayacak şekilde yavaş yavaş uygulayın. Bu doğal bir yapıştırıcı görevi görecektir. Yumurtanın oranı yapıştırıcı görevi için önemlidir. Balonun çevresini gazete kağıtlarıyla kaplayın ve kuruması için yaklaşık 1 saat bekletin. Balonda avuç içi kadar bir kısmı açıkta bırakmalısınız. Boş bıraktığınız alan dışındaki kısımları 3-4 kat gazete kağıtları ile kaplayın. Her uygulamada kuruması için bekleyip yeni yapacağınız katı uygulamalısınız. Bu işlemler tamamlandıktan sonra, içindeki balonu bir iğne yardımı ile patlatıp içinden çıkarın, çıkaramazsanız uğraşmayın balon içeride inik halde kalsın. Pinyatanızın gövdesi artık hazır. Dilediğiniz şekilde fon veya renkli kağıtlarla kaplayabilir, istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz. Baskı istiyorsanız baskı yaparak da yuvarlak pinyatanıza uygulayabilirsiniz.

  Pinyatanın içine ne konur

  Pinyatanın içerisini doldurabileceğiniz oyuncak, hediyelik bileklik, hediyelik oyuncak, şekerleme, sakız, jelibon, bileklik, sticker gibi pinyata içi oyuncak ve malzemeler konur.